| kontaktní údaje

Uznávaný psychotronik Alois Jurák

"Myslete pozitivně a nemoci se vám vyhnou,” tvrdí psychotronik

Přírodním léčitelstvím, alternativní medicínou a vyhledáváním poruch elektromagnetického pole se zabývá zlínský psychotronik Alois Jurák už řadu let. Jak se stane ze stavaře člověk, který umí lidem pomoci od mnoha zdravotních neduhů? Cesta Aloise Juráka k práci s vesmírnou energií, alternativní medicíně, ke zdravému životnímu stylu a k harmonii těla i ducha poměrně složitá. Zato si vysloužil vděk mnoha vyléčených lidí, a co jej zvlášť těší – dokonce i uznání některých lékařů.

První seminář psychotroniků absolvoval v roce 1984, tehdy ještě pod hlavičkou SSM. “Byla to taková první vlaštovka. Mluvilo se hlavně o proutkařství a určovaly se geopatogenní zóny,” vypráví pan Jurák. Jako stavař měl k této problematice blízko. “V pozdějších letech jsem se z horoskopu dozvěděl, že mám předpoklady k léčitelství, a tak jsem si řekl, že by bylo škoda jich nevyužít,” vzpomíná. V roce 1987 se mu splnil sen – cestoval do čínského Pekingu na světovou konferenci, na níž se seznámil s tamní alternativní medicínou, zejména s metodou “či gong” (volně přeloženo 'nastartování vesmírnou energií'), kterou pak začal jako jeden z mála jejích znalců používat v praxi jako psychotronik. Nejčastější potíže, s nimiž lidé za Aloisem Jurákem přicházejí, bývají malátnost, bolesti zad a hlavy nebo nespavost.

Vesmírná energie je podle pana Juráka univerzální alternativní metodou, působí na všechny problémy a v těle si vždycky bolavé místo jakoby “najde”. Tak se stává, že pacient přichází s jedním problémem, ale při působení psychotronika se současně vyléčí i další nemocná místa v těle, o nichž nemocný ani nemusel vědět. “Nikdy nestanovuji diagnózy. Pacient by do příští návštěvy znervózněl, stáhl by se do sebe, třeba by trpěl i obavami, co sním bude dále. Vesmírná energie by pak do něj nemohla proudit,” popisuje. “Čím déle tuto metodu aplikuji, tím jsem úspěšnější. Mám málo klientů, kterým by se po mé terapii alespoň neulevilo. Praktikuji tuto alternativní léčbu na profesionální úrovni již sedmý rok, a kdyby neměla své opodstatnění, lidé by za mnou opakovaně nechodili,” je přesvědčen pan Jurák.

“Jsem jenom zprostředkovatel působení vesmírné energie. Dokáži ji nasměrovat tam, kde je potřebná,” říká dále. Léčba podle něj působí zejména na komplikované zlomeniny a výrony, proto je psychotronik často vyhledáván sportovci. Dobré výsledky má také při léčení páteře, ženských nemocí, ale i vnitřních orgánů – ledvin a jater. Z těžkých případů, kterým pomohl, rád vzpomíná na chlapce se zaraženým růstem. “V sedmnácti vypadal na dvanáct let. Za dva roky mého působení vyrostl o dvanáct centimetrů. Léčil i malou holčičku s mozkovou obrnou, která se doslova před jeho očima a před očima rodičů měnila k lepšímu.

Zdraví člověka podle pana Juráka nejvíce ovlivňují, kromě životního prostředí, životospráva a správná výživa, a také etika myšlení a etika jednání. Důležité je zejména pozitivní myšlení:”Nezabývejte se zbytečně minulostí, netrapte se tím, co nelze změnit. Žijte přítomností – tou si sami zakládáme budoucnost,” doporučuje pan Jurák. Svá slova míní vážně a sám se podle těchto zásad řídí. “Nemohu něco hlásat a sám to nedodržovat,” uvědomuje si. Proto sám denně sportuje, hlídá si zdravou výživu (na vepřovou a klobásy už raději zapomněl), samozřejmě nekouří a klidnou mysl, si udržuje cvičením jógy. Nezastírá, že je věřící. “Někdo musí svět řídit. Jsem dokonce přesvědčen, že náboženství dostane v brzké době vědecký podklad,” domnívá se úspěšný psychotronik.

Autor rozhovoru: Jana Brázdilová; Zlínské noviny